o wydarzeniu


Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna znalazła się wśród najlepszych stref ekonomicznych świata. W tegorocznym rankingu fDi Global Free Zones of the Year 2022 PSSE znalazła się na 7 miejscu wśród najlepszych stref ekonomicznych na świecie oraz na 2 miejscu w Europie.

 

Ranking „Global Free Zones of the Year 2022” wydawany jest przez Financial Times, jeden z najbardziej opiniotwórczych dzienników finansowych na świecie. Autorzy wskazują w publikacji najlepsze strefy ekonomiczne, zarówno w ujęciu globalnym, jak i regionalnym oraz nagradzają je w zakresie usług specjalnych. Dlatego oprócz 7 miejsca na świecie i drugiego w Europie, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna dostała także wyróżnienie za obsługę dużych przedsiębiorców, przy jednoczesnej wysokiej rekomendacji lokowania dużych projektów właśnie w obszarze jej oddziaływania.

 

fDi Magazine docenił Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną przede wszystkim za przyrost nowych inwestycji. W 2021 roku Strefa wydała rekordową liczbę decyzji o wsparciu (90). Łączny nakład projektów przekroczył 2,96 mln zł, a inwestycje przyczyniły się do powstania 633 nowych miejsc pracy. Spółka wyróżnia się pośród innych wysokim poziomem obsługi inwestorów, w tym przydzielaniem dedykowanego specjalisty, który pomaga firmie w całym procesie inwestycyjnym, w tym rozliczaniu pomocy publicznej.

dodaj do kalendarza


GOOGLE CALENDAR