• Prezes Zarządu

• Dr hab. Paweł Antonowicz, prof. UG

• Dr hab. Tomasz Kawka, prof. UG

• Dr Wojciech Bizon

• Gdański Klub Biznesu jest prestiżową organizacją przedsiębiorców, właścicieli i szefów czołowych firm regionu Pomorskiego.

• Jesteśmy po to, aby:
  • aktywizować gospodarkę regionu we wszystkich aspektach, które dotykać mogą kondycji ekonomicznej firm - członków Klubu;

• wspierać się wzajemnie w działaniach biznesowych oraz osobistych;

• wpierać rozwój kultury, oświaty, ochrony zdrowia, jako nieodzownych czynników, warunkujących tworzenie dobrobytu i rozwoju w regionie.

• Klub zgodnie z zapisami statutu:
  • jest forum współdziałania i dyskusji nad problemami gospodarki i jej otoczenia. W tym celu organizuje spotkania, sympozja i seminaria dotykające wielu zagadnień gospodarki;

• działa na rzecz podniesienia prestiżu przedsiębiorców poprzez public relations, wizerunek marki GKB, obecność w mass mediach, działania na forum publicznym - angażowanie się w działania w sferze kultury, nauki, ochrony zdrowia, ochrony środowiska;

• występuje w interesie członków, reprezentując ich w stosunku do organów władzy i administracji państwowej oraz organów samorządowych;

• wypowiada się w sprawach publicznych, dotyczących środowiska przedsiębiorców;

• występuje w obronie interesów Członków Klubu oraz udziela im rekomendacji;

• jest miejscem nawiązywania kontaktów zawodowych i towarzyskich, forum wymiany myśli i poglądów oraz kształtowania opinii środowiska.

• Podstawowymi celami statutowymi Klubu są:
  • budowanie wspólnego prestiżu i siły środowiska;

• wzajemna pomoc i współpraca;

• dążenie do uzyskania poczucia bezpieczeństwa zawodowego: zbiorowego i indywidualnego;

• reprezentowanie interesów środowiska przedsiębiorców;

• tworzenie lobby przedsiębiorców;

• tworzenie więzi regionalnych.

Gdański Klub Biznesu jest stowarzyszeniem zrzeszającym przedsiębiorców, menedżerów i intelektualistów Wybrzeża. Został on powołany do życia w 1994 roku, a jego misją jest aktywizowanie gospodarki, wzajemne wsparcie w działaniach biznesowych, a także rozwój kultury, oświaty, ochrony zdrowia, jako nieodzownych czynników warunkujących tworzenie dobrobytu i rozwoju w regionie. Jego powstanie było odpowiedzią na rosnącą wówczas potrzebę konsolidowania się środowiska biznesu. Istotnym elementem stała się również chęć zacieśnienia więzi towarzyskich, wzajemnego poznania się i spotkań w ścisłym gronie biznesowym, a także promocji firm na forum Klubu. Oferta stowarzyszenia wypełnić miała niszę na rynku organizacji przedsiębiorców. Żadne z działających wówczas stowarzyszeń, czy izb nie wychodziło z inicjatywą do dużych firm lokalnych.

Klub stanowi silną i elitarną grupę wpływowych osób. Wypracował sobie przez okres dwudziestu pięciu lat bardzo dobre relacje z władzami regionu i gmin, co często ma odniesienie do wspólnie realizowanych projektów oraz zapraszania Członków Klubu w charakterze doradczym do forów dyskusyjnych, inicjowanych przez władze regionu. Zainteresowanie Klubu, choć koncentruje się przede wszystkim na sprawach gospodarki oraz konkretnych firm - Członków, to w kręgu dyskusji pojawiają się często również problemy z zakresu kultury, edukacji, czy ochrony zdrowia.

Pozycja, którą Gdańskiemu Klubowi Biznesu udało się zająć wśród organizacji pozarządowych, partnerów administracji lokalnej pozwala z dumą myśleć o przyszłości naszego stowarzyszenia.