-
Prezes Zarządu
Marek Głuchowski
-
Andrzej Biernacki
-
Maciej Grabski
-
Piotr Urbańczyk
-
Dyrektor
Dorota Sobieniecka
Rada klubu
-
Przewodniczący rady
Jan Zarębski
-
Włodzimierz Dyrka
-
Zbigniew Markowski
-
Edward Lipski
-
Teresa Kamińska
-
Andrzej Karnabal
-
Paweł Olechnowicz
Komisja Rewizyjna
-
PRZEWODNICZĄCA
Lucyna Witek
-
Gerard Pietrosiuk
-
Sławomir Żygowski
Sąd Koleżeński
-
PRZEWODNICZĄCY
Adam Meszczyński
-
Jacek Bendykowski
-
Marek Kański
-
Waldemar Dunajewski
-
Marcin Sikorski
Rada Naukowa
-
Przewodniczący
Prof. Dr hab. Mirosław Szreder
-
Prof. Dr hab. Cezary Obracht Prądzyński
-
Prof. Dr hab. Piotr Trzonkowski
-
Prof. Dr hab. Marek Żukowski
-
Dr hab. Ewa Lechman, prof. PG
-
Dr hab. Krzysztof Najman, prof. UG
-
Dr hab. Paweł Antonowicz, prof. UG
-
Dr hab. Tomasz Kawka, prof. UG
-
Dr Wojciech Bizon
Gdański Klub Biznesu jest prestiżową organizacją przedsiębiorców, właścicieli i szefów czołowych firm regionu Pomorskiego.
- Jesteśmy po to, aby:
aktywizować gospodarkę regionu we wszystkich aspektach, które dotykać mogą kondycji ekonomicznej firm - członków Klubu;
wspierać się wzajemnie w działaniach biznesowych oraz osobistych;
wpierać rozwój kultury, oświaty, ochrony zdrowia, jako nieodzownych czynników, warunkujących tworzenie dobrobytu i rozwoju w regionie.
- Klub zgodnie z zapisami statutu:
jest forum współdziałania i dyskusji nad problemami gospodarki i jej otoczenia. W tym celu organizuje spotkania, sympozja i seminaria dotykające wielu zagadnień gospodarki;
działa na rzecz podniesienia prestiżu przedsiębiorców poprzez public relations, wizerunek marki GKB, obecność w mass mediach, działania na forum publicznym - angażowanie się w działania w sferze kultury, nauki, ochrony zdrowia, ochrony środowiska;
występuje w interesie członków, reprezentując ich w stosunku do organów władzy i administracji państwowej oraz organów samorządowych;
wypowiada się w sprawach publicznych, dotyczących środowiska przedsiębiorców;
występuje w obronie interesów Członków Klubu oraz udziela im rekomendacji;
jest miejscem nawiązywania kontaktów zawodowych i towarzyskich, forum wymiany myśli i poglądów oraz kształtowania opinii środowiska.
- Podstawowymi celami statutowymi Klubu są:
budowanie wspólnego prestiżu i siły środowiska;
wzajemna pomoc i współpraca;
dążenie do uzyskania poczucia bezpieczeństwa zawodowego: zbiorowego i indywidualnego;
reprezentowanie interesów środowiska przedsiębiorców;
tworzenie lobby przedsiębiorców;
tworzenie więzi regionalnych.
Gdański Klub Biznesu jest stowarzyszeniem zrzeszającym przedsiębiorców, menedżerów i intelektualistów Wybrzeża. Został on powołany do życia w 1994 roku, a jego misją jest aktywizowanie gospodarki, wzajemne wsparcie w działaniach biznesowych, a także rozwój kultury, oświaty, ochrony zdrowia, jako nieodzownych czynników warunkujących tworzenie dobrobytu i rozwoju w regionie. Jego powstanie było odpowiedzią na rosnącą wówczas potrzebę konsolidowania się środowiska biznesu. Istotnym elementem stała się również chęć zacieśnienia więzi towarzyskich, wzajemnego poznania się i spotkań w ścisłym gronie biznesowym, a także promocji firm na forum Klubu. Oferta stowarzyszenia wypełnić miała niszę na rynku organizacji przedsiębiorców. Żadne z działających wówczas stowarzyszeń, czy izb nie wychodziło z inicjatywą do dużych firm lokalnych.
Klub stanowi silną i elitarną grupę wpływowych osób. Wypracował sobie przez okres dwudziestu pięciu lat bardzo dobre relacje z władzami regionu i gmin, co często ma odniesienie do wspólnie realizowanych projektów oraz zapraszania Członków Klubu w charakterze doradczym do forów dyskusyjnych, inicjowanych przez władze regionu. Zainteresowanie Klubu, choć koncentruje się przede wszystkim na sprawach gospodarki oraz konkretnych firm - Członków, to w kręgu dyskusji pojawiają się często również problemy z zakresu kultury, edukacji, czy ochrony zdrowia.
Pozycja, którą Gdańskiemu Klubowi Biznesu udało się zająć wśród organizacji pozarządowych, partnerów administracji lokalnej pozwala z dumą myśleć o przyszłości naszego stowarzyszenia.
