o wydarzeniu


Moore Polska – siła połączonych audytorów
Od stycznia 2022 roku na polskim rynku zadebiutowała spółka audytorska Moore Polska, należąca do międzynarodowej sieci Moore Global. Firma powstała z połączenia przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji z wieloletnim doświadczeniem – Moore Rewit i Morison Finansista. Dzięki tej fuzji Moore Polska może pochwalić się szeroką bazą ekspertów i specjalistów oraz dużym zapleczem merytorycznym.

Nad rozwojem spółki pieczę sprawują Lidia Skudławska i Piotr Witek – Partnerzy Zarządzający. Firma świadczy w szerokim zakresie usługi audytorskie, księgowe, kadrowo-płacowe, a także doradztwa prawnego i podatkowego na najwyższym poziomie. Moore Polska to partner biznesowy, który pomaga w rozwoju w dynamicznie zmieniającym się świecie, przy wykorzystywaniu nowoczesnych narzędzi, stosując politykę dialogu. Kieruje się zasadami rzetelnego doradztwa, zaufania oraz gwarancji najwyższego bezpieczeństwa powierzonych danych.
Moore Polska to zespół ponad 220 ekspertów, w tym prawie 30 biegłych rewidentów, rozlokowanych w 9 biurach w 8 miastach w Polsce. Dzięki temu spółka jest lokalizacyjnie dostępna dla klientów i może realizować nowe projekty biznesowe. Moore Polska pragnie być także najbardziej szanowaną oraz najbardziej empatyczną firmą w branży.

Historia Morison Finansista i Moore Rewit
Obie spółki łączą nie tylko wspólne wartości, rodzinny charakter oraz silne fundamenty oparte na szacunku i empatii, ale także historia – w tym praktyczne przejście przez sukcesję.
Korzenie Morison Finansista sięgają końca lat osiemdziesiątych, kiedy w Polsce zaczęła się rozwijać intensywnie gospodarka wolnorynkowa. Powstawały prywatne biznesy, a zdolni menedżerowie szukali możliwości osobistego spełnienia i rozwoju. Nic zatem dziwnego, że to właśnie wtedy osoby posiadające doświadczenie zawodowe podejmowały odważne decyzje tworząc własne firmy. Nie inaczej było więc w przypadku Ireny Leczyk oraz jej dwóch córek: Romy Żuchowskiej i Lidii Skudławskiej, obecnie Partnera Zarządzającego Moore Polska. To dzięki ich determinacji, wiedzy i oświadczeniu w 1989 roku na rynku zadebiutowała firma FINANSISTA, szybko umacniając swoją pozycję. Stała się synonimem profesjonalnego podejścia do klienta, terminowości oraz doskonalenia realizowanych usług.
Natomiast już w roku 1992 roku na rynku zadebiutowało biuro rachunkowe WIT. Firma została założona przez Lucynę Witek, biegłego rewidenta, po jej powrocie z placówki dyplomatycznej w Bagdadzie, gdzie zajmowała stanowisko dyrektora finansowego Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej. To właśnie biuro rachunkowe WIT stało się zalążkiem rodzinnej spółki REWIT Ośrodek Rachunkowo-Konsultingowy powstałej w 1994 roku dzięki wspólnej, ciężkiej pracy rodziny Lucyny Witek: jej męża, Bolesława, prawnika oraz ich dzieci, wówczas studentów, Agnieszki i Piotra, który po latach przejął zarządzenie spółką po mamie. REWIT stała się w krótkim czasie jedną z najbardziej renomowanych i szanowanych firm na rynku, święcąc triumfy i nieustannie się rozwijając. We wrześniu 2020 roku firma została częścią międzynarodowej sieci Moore Global, zmieniając wówczas nazwę na Moore Rewit.

Razem osiągamy WIĘCEJ
Moore Polska jest sumą doświadczeń, profesjonalizmu i ciężkiej pracy dwóch firm, które od dekad cieszą się zaufaniem, wykazując się profesjonalizmem na najwyższym poziomie, na rynku usług audytorskich. W centrum działań firmy zgaduje się satysfakcja klienta oraz rozwój zespołów. Dokonana w 2022 roku fuzja daje Moore Polska możliwość osiągania założonych celów biznesowych – jednym z nich jest wejście na stałe do TOP 10 firm audytorskich w Polsce. Partnerzy Zarządzający, wierzą zaś, że dobre nauki powinny iść kaskadowo: od menedżera do asystenta, bo tylko tak można budować firmę prawdziwie rodzinną, opartą na empatii i wzajemnym zrozumieniu.
Rynek usług audytorskich jest szybko rozwijającym się segmentem, a oczekiwania klientów rosną wprost proporcjonalnie. Moore Polska wychodzi naprzeciw ich potrzebom. Usługodawcy bowiem nieustannie muszą się dostosowywać do zmieniającego się, progresywnego rynku. Spółka zaś, dzięki połączeniu, ma możliwość nie tylko dotarcia do szerszej grupy odbiorców i realizowania jeszcze bardziej prestiżowych projektów, ale także cały czas dynamizuje rozwój oraz rozbudowuje bazę wiedzy wewnątrz swoich zespołów.
Konsolidacja działań Moore Rewit i Morison Finansista to ciężka praca, ale i nowe możliwości, które pozwoliły Moore Polska otrzymać optymalną synergię wzrostu na Polskim rynku usług audytu, outsourcingu, doradztwa podatkowego oraz wsparcia biznesu. Ułatwić może to również fakt, iż firma należy do międzynarodowej sieci Moore Global – obecnie 12-tej największej firmy na świecie z przychodem 3 563,7 mln USD.
Moore Polska mierzy wysoko, wie i osiąga WIĘCEJ.

dodaj do kalendarza


GOOGLE CALENDAR